Fidan Elektronik

                                                                       Dil: Seçimi:     

                                    

CCTV Kamera Sistemleri


Bir yada daha fazla kamera kullanılarak görüntülerin kaydedildiği yada merkezi bir noktadan izlenebildiği sistemdir. Güvenlik amacıyla kullanılır ve görüntü kapalı bir devre içinde kablolu veya kablosuz olarak nakledilir.Kamera özelliklerine göre uzak mesafelerin izlenmesi ve minimum ışık kaynağı veya
infrared ile görüntü alınabilmesi mümkündür.

Active Infrared kameralar

(Aktif Kızılötesi) kameralar herhangi bir ışık kaynağının olmadığı ortamlarda bir infrared aydınlatma sistemi aracılığıyla görüntü alabilirler. Aydınlatmanın gerektiği mesafeye bağlı olarak kamera üzerindeki infrared ledler yada harici infrared spotlarla yüzlerce mesafe görüntülenebilir.Yalnızca infrared kaynak kullanıldığı için görüntüde renk yoktur.

Thermal Infrared kameralar

(Termal Kızılötesi) kameralar herhangi bir ışık kaynağına ihtiyaç duymaksızın, cisimlerin yaydığı ısıyı görüntü olarak alabilirler. Herhangi bir harici aydınlatma olmadığı için uzun mesafelerde ve kötü hava şartlarında görüntü alınabilir. Isı bazlı olduğu için görüntüler silüet - termogram şeklindedir ve bu sistemle kişiler tanımlanamaz yalnızca şekilleri görülür.

IP Kameralar

IP Kamera görüntülerinin normal network hatları üzerinden taşındığı kamera sistemidir.Her kameraya ayrı bir kablo çekme problemi ve alışageldiğimiz CCTV ve DVR sistemlerdeki 4,9,16 adet gibi kurulum sınırlamaları yoktur. Normal network kablosu kullanıldığı için aynı hat üzerinden ses ve tetikleme sinyallerinin taşınması mümkündür. İstenildiğinde sistem wireless (kablosuz) olarak kurulabilir.

DIGITAL KAYIT VE GÖRÜNTÜ TRANSFER SİSTEMİ

“ DIGITAL KAYIT VE GÖRÜNTÜ TRANSFER SİSTEMİ " ismini verdiğimiz ürünler son teknoloji ürünleri olup PC Tabanlı ve STANDALONE DVR (Embeded ) Olmak üzere iki ayrı sistemidir. Siyah Beyaz ve Renkli Kameraların bağlantısını eski sistemlerde oduğu gibi araya swicther ,quad veya Multiplexerkoymaya gerek olmadan kameraları direkt olarak DVR cihazına bağlanması ile gerçekleştirdiğimiz bir sistemdir

Her iki sistemde de kameraları izleme (Lokal ortamda) yaparken aynı anda kendi içerisindeki HDD ünitesi kapasitesine bağlı olarak aylarca (Aydınlatma, çözünürlülük ve yoğunluğa göre) arşivli olarak kayıt yapan, ve evinizi ve işyerinizi dünyanın her yerinden canlı uzaktan izleme(İnternet,Telefon Hattı,Network) olanağı sunan bir DVR sistemidir.

Sistem uzak noktadan (Dünyanın herhangi bir yerinden) izlenmesi durumunda, görüntülerin kalitesi ve hızı telekom altyapısına ve internet yoğunluguna bağlı olarak değişir.Bu sebeple kameraların kurulu olduğu merkezlerde ve sistemin izleneceği noktada mutlaka ADSL hattı (En az 1024 K) veya Özel Devre(PTT) Hattı olması gerekir.

Home Faliyetlerimiz Güvenlik Sistemleri

Telif Hakkı

Bu site bir FİDAN ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMLERİ VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SAN.DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ. markasıdır.

Sitede bulunan resimler ve içerikler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

ILETİŞİM

  Eski Osmanlı Sokak,No: 29-2 MECİDİYEKÖY-İSTANBUL

  • Tel:(0212) 356 65 95 Pbx 
  • Fax: (0212)356 65 97