Fidan Elektronik

                                                                       Dil: Seçimi:     

                                    

Hırsız Alarm Sistemleri

 

HIRSIZ ALGILAMA SİSTEMLERİ

Her mekanda,dairede bağımsız olarak alarm sistemi kullanılabilir. Bu sistemler daire sahibinin talebi doğrultusunda şekillendirilir. Bu sistem ile hırsız, yangın , su baskını , gaz kaçağı gibi durumlar için çözümler üretilir. İstenirse dairelerdeki bu bağımsız alarm sistemleri ana giriş kapısındaki güvenlik görevlileri ile telefon hatları üzerinden irtibatlandırılır ve her bir daire bağımsız olarak güvenlik görevlisinin kontrolünde olur.

  Bunun için ilave bir personele ihtiyaç yoktur.Sistem bilgisayar kontrollüdür. Giriş kapısındaki görevlinin bilgisayar monitorü'nde  “x “ Dairedeki alarmı (Hırsız,yangın,su baskını,gaz kaçağı vb...) gören görevli Derhal gerekli önlemini alması sağlanacaktır.Sitelerdeki Ortak kullanım alanları (Çarşı,Kapalı havuz,Sauna, fitness vb. ) ortak kullanım alanlarında yangına ve hırsızlığa karşı ayrı ayrı tedbir almak gerekmektedir. Kapalı havuz ve çevresindeki ortak kullanım alanlarının yangına ve hırsızlığa karşı koruma sistemi olmalıdır.

     Soygun alarm sistemi; evinize, iş yerinize istenmeyen bir giriş teşebbüsünü algılar ve haber verir. Sistem bir kontrol paneline bağlı çeşitli algılama ve alarm cihazlarından oluşur. Kontrol paneli, sistemin kalbi gibidir, algılama cihazlarına gelen tüm bilgileri yorumlayarak, alarm cihazlarının çalışmasını sağlar. Eğer sistem bir merkezi gözlem istasyonuna bağlı ise,sistemle ilgili tüm alarm, arıza ve durum bilgilerin bu istasyona iletilmesini sağlar. Alarm sistemleri, güvenlik sistemleri projelerinde kullanılabilecek son derece kaliteli ve profesyonel soygun alarm sistemleridir. Hırsızlığa karşı (Banka, kuyumcu, villa apartman daireleri, ofisler, fabrikalar depolar vb.) mekanın büyüklüğüne veya işletmelerin çeşitliliğine bakmaksızın mekanda yüksek güvenlik sağlanır.

    Ayrıca uluslararası haberleşme protokollerine uygun kominikatör çıkışı ile merkezi gözlem istasyonuna bağlantı yapılabilir.Sistemde hırsızlık haricinde yangın, gaz kaçağı, su baskını vs. gibi tehlikelere karşıda önlem alınabilir.Sonuç olarak bu özellikleri ile soygun alarm sistemleri günümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir.

 

Telif Hakkı

Bu site bir FİDAN ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMLERİ VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SAN.DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ. markasıdır.

Sitede bulunan resimler ve içerikler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

ILETİŞİM

  Eski Osmanlı Sokak,No: 29-2 MECİDİYEKÖY-İSTANBUL

  • Tel:(0212) 356 65 95 Pbx 
  • Fax: (0212)356 65 97